KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12224329
nr 1222 4329
Rune Rockström
(1898-1983), Sverige
Akvarell, Blomsterstilleben, signerad. 1936,43x33
Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 10 december 2018
kl 19:31:00
100 kr
150 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
400 kr
Rune Rockström
Läs mer om Rune Rockström